Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Projekty
  3. Veselý stroj
Intro

Veselý stroj

výtvarná soutěž pro děti

Test

Soutěž Veselý stroj zaznamenala rekordní zájem

 

Rekordních více než tisíc sto prací se letos sešlo pořadatelům kreativní soutěže Veselý stroj pořádané libereckou iQLANDIÍ a Nadačním fondem GAGO. Zásluhu na tomto počtu mělo především rozšíření soutěže do tištěných časopisů. Několik desítek semifinalistů se sešlo 1. června v libereckém iQPARKU k vyhlášení výsledků. Jak organizátoři slibovali, nikdo neodešel s prázdnou.

Výtvarná soutěž Veselý stroj měla letos podtitul „… Zachraňuje přírodu“. Soutěž začala už před koncem minulého roku, kdy měli její tvořiví příznivci možnost „dotahovat“ dle vlastní fantazie jednoduché torrenty. Předkreslené tvary byly prezentovány na facebooku a především v časopisech Mateřídouška a ABC, kde zaznamenaly obrovský zájem hlavně po vypuknutí pandemie, kdy musely děti zůstat najednou doma a vymyslet si nějaký smysluplný program.

„Původní termín vyhlášení bohužel zhatila koronavirová situace“, posteskla si zakladatelka soutěže Lidie Vajnerová. „Pro vyhlášení výsledků jsme zvolili první možný termín, první den otevření iQPARKU. Abychom to desítkám semifinalistů trochu osladili, mají dnes vstup do všech expozic iQPARKu zdarma, a to i se svým doprovodem“ dodává Vajnerová a navazuje: „Každý rok mě děti překvapí svou imaginací a kreativitou. Letos jsme tu měli například jednu skvělou kolektivní práci – obrovské leporelo z jedné školní družiny z Písku – ale Alexandr Dosoudil ze Svitav dokonce svůj výtvor sám vytvořil ve 3D, poslal nám animaci jak stroj vyráběl a tištěný návod k použití. Po zásluze získal jak věcnou cenu – tablet, tak předplatné ABC, které do iQLANDIE přivezl přímo šéfredaktor Zdeněk Ležák.

Výherci: 

  • 3 – 6 let Hamley’s: Karina Lol, 6 let
  • 7 – 11 let: 
  1. Alžběta Tyralová, 11 let, stroj „Seber to“, (hlídá lidi, aby neodhazovali odpadky a když už to udělají, napomene je)
  2. František Štěpánek, 8 let, stroj „Kopírka na ohrožené druhy“
  3. David Marhoul (9), Albert Urgemann (7), Marie Krýchová (10), Veronika Růžičková (10), Nina Kačenová (11)
  • 12 – 15 let: Tereza Pospíšilová (15), Václav (12) a Zuzana (15) Bílkovi
  • Skupinová kategorie #211 Chytrá rodina: Skupinová práce spolužáků z družiny (komiks): Ondřej Kubíček, Jakub Bučko, Lukáš Bučko, Lukáš Król, Petr Škoch a Marek Bartoš Adéla, Veronika, Magdaléna Růžičkovy, Stroj na vyhledávání znečišťovatelů půdy

Porota ještě udělila speciální cenu Alexandru Dosoudilovi (8), za stroj „Zalesňovač“.

Soutěž uspořádala IQLANDIA, o.p.s. za podpory Nadačního fondu Gago a s přispěním partnerů.