Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
 1. Úvod
 2. Pro školy
 3. Před návštěvou
Intro

Před návštěvou

Kam si dáme věci? Můžeme si vzít vlastní svačiny? Odpovědi na spousty praktických otázek najdete na této stránce.

Test

Děkujeme, že jste si vybrali iQLANDII jako cíl své návštěvy. Abyste si čas strávený u nás užili co nejlépe, prosíme o přečtení a dodržování následujících instrukcí:

Informace pro učitele

 • Při příchodu se nahlašte na pokladně a v klidu počkejte, dokud nebudou odbaveny skupiny před vámi. Jakmile bude někdo z lektorů volný (čeká se maximálně pár minutak), vše vám vysvětlí a proběhne vaše odbavení.
 • Batohy, svršky a větší kabelky si odložíte do drátěných kójí, které vám přistaví pracovník science centra. Klíč od kóje dostane učitel příslušné třídy. V čase na svačinu se osvědčilo, aby si učitel dal sraz se třídou dole v šatně u své kóje, kterou jim odemkne. Po svačině jim věci opět uzamkne.
 • V každém patře jsou 2 - 3 sály s exponáty + relaxační zóny. Máme i jedno podzemní patro. Ve 3. patře se nachází expozice Sexmisie, kam je omezen vstup pro děti mladší 12 let. (Vstup jen v doprovodu osoby starší 18 let nebo se svolením vyučujících).
 • V každé expozici (v mimořádných situacích v každém patře) je Vám k dispozici lektor.
 • Pokud dojde k mimořádné události (poničený exponát, úraz...), kontaktujte prosím jakéhokoli pracovníka iQLANDIE. Na vše mimořádné jsme u nás řádně připraveni.
 • Pokud se spustí požární poplach, prosím, nepanikařte a vyčkejte v klidu na pokyny pracovníků iQLANDIE. Z 99,5% se jedná o poplach planý. 

Informace pro žáky

 • Pečlivě si hlídejte své osobní věci, které si berete s sebou (malé kabelky, taštičky, mobilní telefony, apod.) V případě ztráty některé z věcí podejte informaci na pokladně science centra.
 • Pokud si budete potřebovat něco vzít z drátěných kójí s batohy a svršky, vyhledejte svého učitele, který má klíč. Nikdo jiný vám kóji neotevře.
 • V přízemí se nachází jídelna, kde je možné koupit si jídlo i pití. Vlastní svačiny můžete sníst pouze v jídelně nebo vyznačených piknik zónách. V expozicích je zakázáno jíst a pít. Vylitá cola nepěkně ničí exponáty vám i dalším návštěvníkům. Děkujeme za ohleduplnost!
 • Toalety jsou na každém patře, vždy naproti skleněnému výtahu.
 • Po expozicích je zakázáno běhat a chovat se hlučně. Mohlo by dojít k úrazu či poškození exponátů.

Informace pro skupiny s objednaným programem

 • V případě zdržení po cestě (zpoždění spoje, kolona na dálnici apod.) nám prosím podejte informaci o předpokládané době zpoždění na rezervační telefon 724 586 230. Pokud to bude jen trochu možné, zahájení programu posunume, bohužel ale při zpoždění negarantujeme realizaci programu. Po vaši skupině totiž bývají objednané další třídy. Moc děkujeme za pochopení. 
 • Planetárium se nachází ve 4. patře na konci expozice Kosmo. Dostavte se nejpozději 5 minut před časem vaší projekce ke dveřím planetária. Vyčkejte příchodu lektora, který vás vpustí do sálu.
 • Laboratoře a auditorium najdete ve 2. patře. Jednou vyjdete po spirále a za proskleným výtahem se dáte doleva). Sledujte oranžové šipky s nápisem Laboratoř.
 • Dodržujte včasný příchod k laboratořím na výukové programy. Na program prosíme čekejte v klidu a potichu, abyste nerušili ostatní návštěvníky. Děkujeme za ohleduplnost.
 • V laboratořích budou žáci pracovat ve skupinkách. Dbejte pokynů odborných lektorů a během samostatné práce se chovejte jako ve škole (tzn. nevyrušovat ostatní a pilně pracovat)

V případě jakýchkoli postřehů budeme rádi za zpětnou vazbu na email info@iqlandia.cz.

Přejeme vám příjemný pobyt v iQLANDII!

Prohlédněte si interiér iQLANDIE

Spustit virtuální prohlídku