Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

Vodnická laboratoř

V průběhu tohoto programu se žáci seznámí s pojmem hustota kapaliny. Namíchají si vlastní Archimédův koktejl složený z kapalin o různé hustotě a další pokusy.

V průběhu tohoto programu se žáci seznámí s pojmem hustota kapaliny. Namíchají si vlastní Archimédův koktejl složený z kapalin o různé hustotě a zjistí, jaký význam má hustota vody pro lodní přepravu. Dále porovnají stlačitelnost vody a vzduchu a prozkoumají tlak vody v různé hloubce. V dalších úkolech se dozvědí, co je to povrchové napětí, jakým způsobem se dá porušit, proč je důležité pro vodní organismy a také jak souvisí tvrdost vody s pěnivostí pracího prášku. Program se skládá ze dvou částí. V první probíhá laboratorní workshop a ve druhé žáci navštíví tematicky zaměřené expozice – Vodní svět a Živly. Před začátkem programu se žáci rozdělí do dvou skupin, které se v návštěvě laboratoře a expozice prostřídají.

Učivo dle RVP: Hustota, voda a tlak, povrchové napětí, tvrdost vody

Typ programu
Laborky v iQPARKU
Cílové předměty
Přírodověda
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
45 min + 45 min
Počet osob
15 - 35