Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

Svět pod mikroskopem

Žáci si v tomto programu připomenou práci s mikroskopem a jeho stavbu. Během laborek prozkoumají preparáty z rostlinné a živočišné sféry, pod specializovanými zvětšovacími přístroji objeví mikrostruktury na povrchu různých materiálů nebo si sestaví mikroskop s využitím vlastního mobilu. 

Kromě klasického mikroskopu budou pracovat i s dalšími optickými přístroji (stereolupa, digitální příruční mikroskop). Sestaví mikroskop z mobilního telefonu, což jim pomůže pochopit fyzikální princip optických přístrojů.
Žáci si prohlédnou si fotografie vzorků z elektronového mikroskopu a porovnají je s běžnými trvalými preparáty rostlin, živočichů a člověka. Vyrobí si svůj vlastní nativní preparát. Dále si pomocí imerzní mikroskopie prohlédnou základní typy bakterií. V závěru vyřeší záhadu lidské a žabí krve porovnáním tvaru s truktury červených krvinek.
 
Učivo dle RVP: Praktické metody poznávání přírody - (mikroskop, stereolupa, příruční mikroskop, elektronový mikroskop), buňka, stavba a funkce bakterií, stavba a funkce hub, morfologie a anatomie rostlin, morfologie a anatomie živočichů, cévní soustava
 

 

 
Typ programu
Laborky v iQPARKU
Cílové předměty
Biologie
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25