Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

Radioaktivita

Během programu žáci prozkoumají problematiku radioaktivity, ionizujícího záření i jejich využití v energetice.

Pomocí digitální částicové kamery MX-10 na vlastní oči uvidí jednotlivé druhy záření a společně s lektorem prozkoumají vlastnosti Alfa záření.

Ve skupinách pak žáci samostatně za pomoci souprav Gamabeta, bezpečných zdrojů ionizujícího záření a čidel školního experimentálního systému Vernier odhalí základní vlastnosti ionizujícího záření, závislost jeho množství na vzdálenosti od zářiče či na druhu a tloušťce vrstvy stínícího materiálu. Žáci si vyzkouší speciální ochranný vojenský oblek, ve kterém vstoupí do „zamořeného“ prostředí, dozví se o účincích ionizujícího záření na lidský organismus i o tom, jak se proti nim chránit.

Celé téma radioaktivity a jaderné energie tedy absolvují komplexně, propojí si poznatky a pochopí souvislosti z fyziky a chemie.

 

Typ programu
Laborky v iQPARKU
Cílové předměty
Chemie, Fyzika
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
90 - 120 min
Počet osob
15 - 25