Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

Práce se dřevem / Laser

Cílem programu je žáky prakticky seznámit s vektorovou grafikou, řezáním a gravírováním pomocí laseru. Žáci se také seznámí se základy truhlářské práce a rozvinou svou manuální zručnost.

Na začátku kurzu se třída rozdělí na dvě poloviny.
První začne na počítačích tvorbou grafického návrhu por laserové gravírování, druhá polovina začne v dílně manuálně opracovávat svůj výrobek.
V úvodu části věnované laseru se žáci dozví, co definuje vektorovou grafikou, jaké má využití a kde ji používáme. Poté si osvojí základy práce s vektorovým programem a sami si připraví finální podobu návrhu. Na závěr přejdou s lektorem k laseru, kde si názorně ukáží, jak laser pracuje, a vypálí si do dřeva vlastní grafiku.
Skupina, která začíná prací v dílně se seznámí s bezpečností práce, s nástroji, které bude používat na konkrétní výrobek. Lektor také vysvětlí postupy při řezání, vrtání i broušení tak, aby si odnesli čistě opracovaný výrobek.
Obě poloviny se poté vymění a dokončí svůj výrobek do finální podoby.
 

Typ programu
iQFABLAB
Vhodné pro ročníky
Cena
250 Kč / žák
Délka programu
3 - 4 hodiny
Počet osob
max. 27