Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

NOVINKA - Zaostřeno na optiku

Optika, to zdaleka nejsou jen čočky a zrcadla – i když samozřejmě ony také. K optice, na kterou zaostříme v tomto programu, dále patří typy zdrojů světla, barvy, lidský zrak, určité moderní technologie přenosu informací a leccos dalšího ze světa, v němž žijeme.

Zaostříme zejména na praktickou optiku z běžného života a budeme hledat pomocí atraktivních experimentů odpovědi na tyto a další otázky: Jaké zdroje světla jsou nejvhodnější pro osvětlení v domácnosti? Co je to vlastně světlo a čím se liší od jiných druhů elektromagnetického záření? Proč jsou některé předměty červené, jiné modré atd.? Jak vzniká duha? Proč je obloha během dne modrá, ale při západu slunce se barví dočervena? Jak funguje optické vlákno? Jak fungují čočky? Díky čemu vidíme? Výběr pokusů vychází z výuky optiky v rámci fyziky na 2. stupni ZŠ a volně na ni navazuje. A protože stejná témata se vyučují i na středních školách, vítáni budou také gymnazisté a odborní středoškoláci.


Učivo podle RVP ZV: zdroje světla; stín; zobrazení odrazem na rovinném, dutém a vypuklém zrcadle (kvalitativně); zobrazení lomem tenkou spojkou a rozptylkou (kvalitativně); rozklad bílého světla hranolem; stavba a funkce oka
 

Typ programu
Science show
Cílové předměty
Biologie, Fyzika
Vhodné pro ročníky
Cena
50 Kč
Délka programu
40 min.
Počet osob
20 - 50