Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

NOVINKA - Vesmírná mise

Žáci si během těchto laborek zahrají na vědce, kteří objevují vlastnosti materiálů a zkoumají některé jevy, které jsou důležité pro vyslání vesmírné rakety z naší planety Země.

Během těchto laborek se žáci například seznámí se základními metodami fyzikálního měření, vyzkouší si práci s váhami a měření vzdálenosti, zjistí, které materiály jsou magnetické a které vedou elektrický proud. Na jednom ze stanovišť se také zamyslí nad uspořádáním hvězd ve vesmíru kolem nás a vyzkouší si, jak se pohybují předměty v kosmu. Vrcholem programu je výroba vlastní papírové rakety, jejíž odpálení umožní žákům vyzkoušet si třetí Newtonův zákon v praxi.
 
Program je určen žákům, které výuka fyziky teprve čeká, tedy pro 5. a 6. třídu.

Učivo dle RVP: měření veličin, pohyby těles - pohyb přímočarý a křivočarý, Newtonovy zákony, vlastnosti zvuku - látkové prostředí jako podmínka vzniku šíření zvuku

 

Typ programu
Laborky v iQPARKU
Cílové předměty
Přírodověda
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
90 min. 
Počet osob
15 - 25