Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

NOVINKA - Mapa lidského těla I.

Během laboratorního cvičení žáci projdou vybrané orgánové soustavy lidského těla.

 Prozkoumají anatomický model lidské lebky a seznámí se s mikroskopickou stavbou kompaktní kosti. Změří si sílu svého svalového stisku a prohlédnou si stavbu příčně pruhované a srdeční svaloviny. Projdou si stavbu trávicí soustavy a pod mikroskopem prozkoumají klky tenkého střeva. Na anatomickém modelu si prohlédnou také stavbu dýchací soustavy a pomocí trvalých preparátů patologickou tkáň plic. Na mikroskopickém preparátu si prohlédnou také stavbu ledviny. Prozkoumají stavbu kůže a pomocí příručního makroskopu svoje papilární linie. V posledním úkolu se pokusí rozpoznat anatomické modely lidských orgánů a zakreslit jejich umístění v těle.

Učivo dle RVP: anatomie a fyziologie - stavba a funkce jednotlivých částí těla, orgány, orgánové soustavy (opěrná, pohybová, dýchací, trávicí, vylučovací, kůže); nemoci, úrazy a prevence

Typ programu
Laborky v iQPARKU
Cílové předměty
Biologie, Přírodověda
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
60 min. (laboratoř) + 60 min. (expozice)
Počet osob
15 - 25