Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

NOVINKA - Jednoduché obvody

Intenzivní laboratorní program, při kterém se žáci seznámí s elektrotechnickými součástkami a jejich značkami, naučí se prakticky sestavit různé typy obvodů (paralelní a sériový) a na závěr programu proměří voltampérovou charakteristiku žárovky.

 Jako pomůcka při sestavování obvodů slouží hřebíčková stavebnice, v níž jsou všechny prvky viditelné a nic není schováno v černých krabičkách. Jako zdroj napětí slouží bezpečné nízkonapěťové žákovské zdroje.
Program doporučujeme pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ, kteří již prošli teoretickou výukou o elektrických obvodech. Pro efektivní využití programu a návaznost na získané teoretické znalosti doporučujeme návštěvu žáků s vyučujícím fyziky.

Učivo dle RVP:  elektrický obvod – zdroj napětí, spotřebič, spínač, bezpečné chování při práci s elektrickými přístroji a zařízeními

Typ programu
Laborky v iQPARKU
Cílové předměty
Fyzika
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25