Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

Hmyzouni

Která noha je kráčivá a která plovací? Jak funguje uspořádání společenství v termitišti nebo kde má včela medonosná jedový váček? Na tyto otázky se žáci pokusí během laborek nalézt odpovědi. 

Pomocí mikroskopu a stereolupy si prohlédnou typy křídel, končetin, ústního ústrojí, stavbu oka a vzdušnic. Na anatomickém modelu včely medonosné prozkoumají její vnitřní stavbu. Dále se seznámí s různými způsoby krycího zbarvení a zvláštnostmi ze života kudlanek. V jednom z úkolů si také prohlédnou stavbu termitiště, což jim pomůže lépe pochopit život společenského hmyzu.

Učivo dle RVP: Stavba těla, stavba a funkce jednotlivých částí těla – orgány, orgánové soustavy hmyzu; systém živočichů – významní zástupci hmyzu; rozšíření, význam živočichů – hospodářsky významné druhy, živočišná společenstva; projevy chování živočichů.

 

Typ programu
Laborky v iQPARKU
Cílové předměty
Biologie
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25