Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

Člověk a jeho schopnosti

Během laboratorního cvičení žáci změří svůj krevní tlak a puls. Zjistí, kolik krve přečerpá jejich srdce za minutu a také si ověří, jak je činnost srdce ovlivněna fyzickou námahou.

Dále proměří, jak se liší povrchová teplota různých částí těla a svoje měření se pokusí odůvodnit. Seznámí se se staročeskými jednotkami (např. palec, loket, sáh, stopa), které porovnají s jednotkami dnes běžně používanými. Žáci také otestují své termoreceptory v kůži a fungování lidských smyslů. Vyzkouší, jak dokážou rozlišit různě drsné povrchy pomocí hmatových čidel a dozvědí se také něco o Braillově písmu. Pomocí sady připravených vonných esencí otestují svou čichovou paměť. V další úloze, která se skládá z různých pohybových aktivit, přijdou žáci na to, jak se uplatňuje těžiště těla a jeho přenášení při různých pohybech.

Učivo dle RVP:  Měřené veličiny - délka, průměr a chyba měření, těžiště, anatomie a fyziologie člověka - opěrná a pohybová soustava, oběhová soustava, trávicí soustava, smysly - hmat, čich, chuť; kůže - termoreceptory, hmatové receptory, termoregulace 

Typ programu
Laborky v iQPARKU
Cílové předměty
Biologie, Fyzika
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25