Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

ChemiQ

Během cca dvouhodinového laboratorního cvičení projdou žáci celkem osm stanovišť, na kterých si sami ve skupinkách vyzkouší práci s chemickým nádobím a různými chemikáliemi.

Seznámí se s vlastnosti superabsorbentu a jeho využitím, neutralizací připraví oxid uhličitý a prozkoumají jeho vlastnosti, provedou soubor chemických reakcí, které povedou ke změně barev roztoků založených na změně koncentrace iontů, různými metodami změří pH látek použiváných v domácnosti a seznámí se separační metodou - chromatografií.
V průběhu programu si žáci vyzkouší na jakém principu fungují tajné inkousty a také si pomocí daktyloskopické fólie a speciálního prášku sejmou otisk vlastního prstu, který si na památku mohou odnést do školy.      
 
Učivo dle RVP: Vlastnosti látek, směsi - nasycený a nenasycený roztok, oddělování složek směsi (chromatografie), chemické prvky a sloučeniny, chemické reakce, kyseliny a hydroxidy - kyselost a zásaditost roztoků, měření pH, soli (kyslíkaté, bezkyslíkaté), superabsorbent
 
Typ programu
Laborky v iQPARKU
Cílové předměty
Chemie
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25