Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Test

Biochemie II.

Během cca dvouhodinového laboratorního cvičení projdou žáci čtyři zdvojená stanoviště. Několika způsoby otestují stabilitu vitaminu C, provedou separaci vzorku vlastní DNA nebo prozkoumají rychlost chemických reakcí. 

Seznámí se s enzymem katalázou, a ověří její přítomnost v různých potravinách a porovnají rychlost chemické reakce vzhledem k reakčnímu povrchu. Dále provedou důkaz tuků v semenech rostlin a extrahují směs vody a oleje. Nakonec si odnesou unikátní přívěšek s DNA, kterou sami izolují z vlastních buněk z dutiny ústní.
V případě zájmu lze program spojit s programem Biochemie I v delší celek. Nabídku jednoho a druhého programu lze po předchozí domluvě s konzultantkou pro školy kombinovat.
 
Učivo dle RVP: Chemická reakce, rychlost chemické reakce, přírodní látky - tuky, sacharidy, bílkoviny, vitamíny, nukleové kyseliny, enzymy, trávicí soustava, molekulární a buněčné základy dědičnosti, genetika člověka.
Typ programu
Laborky v iQPARKU
Cílové předměty
Biologie, Chemie
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25