Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Dny pro pedagogy

Test

DNY POLYTECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ PRO PEDAGOGY

V rámci projektu MAP Liberecko II jsou realizovány 3 dny polytechnického vzdělávání pro pedagogy ZŠ.
Témata seminářů se věnují dynamickým místům kurikula, novým technologiím a badatelskému přístupu k výuce přírodovědných předmětů.

O účastníky vzdělávací akce se postarají odborní lektoři science centra, kteří mají bohaté zkušenosti v oblasti neformálního přírodovědného vzdělávání.

První seminář - 3D tisk a robotika

Dne 24. 10. 2019 od 9:00h do 14:00h.

Jaké dovednosti budou od žáků dnešních škol očekávány v budoucnosti?
Již dnes se ve firmách setkáváme se stále větší mírou automatizace, potřebou spolupráce v týmu a poptávkou po lidech se schopností kreativně myslet.
Toto jsou oblasti, které rozvíjí polytechnické vzdělávání.  

Na setkání se účastníci seznámí s využitím robotických hraček a stavebnic ve formální i neformální výuce.
Informatické myšlení potřebné k ovládání robotů můžeme u žáků rozvíjet pomocí jednoduchého programování, které si ukážeme na praktických příkladech.
Velkou inovací v současném průmyslu je také technologie 3D tisku, proto si vyzkoušíme proces výroby od 3D modelu k finálnímu prototypu.
 

Prosíme o zaslání rezervace na email: bartosikova@iqlandia.cz do 17. 10. 2019; do předmětu emailu napište MAP Liberecko II a do emailu udejte celé své jméno.