Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Test

 
Liberecký tým složený z dynamických osobností s vášní pro techniku, bastlení, tvoření všeho druhu, zlepšování, kutilství, tvorbu a inovace.
Kromě svého hlavního zaměření se věnují tvoření i ve svém volném čase a v mnoha různých oblastech.  

Jádro našeho týmu:

Petr Desenský

Původně učitel matematiky a fyziky, ale ve skrytu duše hračička. Manažer pro vědu a vzdělávání, který podlehl svému nadšení do nových cool věcí a stal se členem našeho "fablabího" týmu. Nejvýřečnější mentor, kterého u nás potkáš :)

Pavel Saal

Vede iQFABLAB a zastřešuje jeho činnost. Specializuje se na 3D tisk a pití kávy. Hrdý majitel psa Merlina a konzole PS. Donucen vnějšími okolnostmi rád kreslí.

Lucka Bergman

Máma dvou dětí, která to s bruskou, pilou i vrtačkou umí lépe než někteří chlapi. Tato zkušená truhlářka má na starost hlavně hrubou dílnu, ale poradí si i s laserem nebo 3D tiskem.

Martin Gembec

Astronom, vedoucí iQPLANETÁRIA v Liberci, lektor robotiky, pedagog, školitel, 3D tiskař, ajťák a super kluk.

Martin Novák

Kreativec a všeuměl, který se umí nadchnout pro ledasco. Rád maluje, kreslí, baví ho fyzika a když se náhodou začne nudit, skočí si sjet kopec na longboardu. V iQFABLABU si oblíbil hlavně laser, řezací ploter a vektorovou grafiku.

Honza Jiránek

Ajťák, programátor, elektrotechnik, opravář elektrotechniky, zápasník MMA, viking brázdící ještědské krajiny na Harleji, otec a metalák.

Pavel Lhoták

Muzikant, opravář, kutil, truhlář a elektrikář v jedné osobě.  Specializuje se na mechaniku elektrotechniku, konstrukci a výrobu elektromechanických zařízení ( IoT kout). S kapelou zpívá, hraje na kytary a věnuje se nahrávání a míchání zvuku.

Klára Nejedlová

Amatérská truhlářka, fanynka 3D tisku, pejskařka a organizační čarodějka. Kromě mentoringu otevřené dílny má na starosti i rezervace

Externí spolupracovníci:

Jan Koprnický

Absolvent fakulty mechatroniky, mentor za TUL, skutečný vědec.

Jiří Šafka

Vedoucí laboratoří 3D tisku na TUL, mentor 3D tisku a moudrý rádce. Profesionální vědec.

Petr Havlík

Programátor a tanečník historických tanců, modelář vláčků, táta a fanoušek vědy.

Lukáš Budínský

Milovník silných motorek, dálkově řízených modelů, chalupář, hokejista a golfista. Profesionální 3D tiskař a aktivní přispěvatel serveru thingiverse.com.